На која историја се потпира Македонија?


Откако го слушна мислењето на експретите, Владата ги испрати уставните амадмани до Собранието по што ќе следи расправа во матичната комисија за уставни прашања ...
| | веќе видена | слични

Владата на Република Македонија го усвои финалниот текст на предлог амандманите за уставните измени и истиот го достави до Собранието. Портпаролот Миле ...
| | веќе видена | слични

Од доставените четири амандмани до Собранието, Владата итервенирала во два. Измените во амандманите 34 што се однесуваат на Преамбулата на Уставот и 36 за ...
| | веќе видена | слични

Владата на Република Македонија го усвои финалниот текст на предлог-амандманите XXXIII, XXXIV, XXXV и XXXVI на Уставот на Република Македонија и го достави до ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Грчки владини извори за за „Скај“ и „Катимерини“ објавија дека со клучниот член од Уставот со кој македонското малцинство се перцепира како дијаспора, Скопје ...
| | веќе видена | слични
2 копии
12 копии
повеќе

Останато

Законот за попис беше донесен без потребниот политички консензус во Собранието и спротивно на сите лажно декларирани заложби од владејачкото мнозинство, рече ...
сите 353 | | | веќе видена

Независната угостителска комора во петок ќе има средба со вицепремиерот Фатмир Битиќи, на која ќе се разговара за нивните барања за дополнителна државна помош ...
сите 198 | | | веќе видена

Зоран Заев бесрамно од 2015-та па наваму, со години печалеше политички поени со случајот „Монструм“, рече на денешната прес конференција Бојан Стојаноски, ...
сите 170 | | | веќе видена

Американските безбедносни служби во моментов испитуваат голем број закани упатени кон конгресмените пред најавеното продолжение на расправата во Сенатот за ...
сите 287 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 334 | | | веќе видена

Репрезентацијата на Словенија не успеа да обезбеди четвртфинале на ракометниот Мундијал откако во клучниот натпревар со домаќинот Египет ремизираше 25:25 и ...
сите 81 | | | веќе видена

Сите снимки на поранешниот претседател Доналд Трамп и неговата администрација се избришани од Јутјуб каналот на Белата куќа. На Јутјуб каналот на Белата куќа ...
сите 248 | | | веќе видена

„За да се случи повторно да се ослободи економијата мора политичарите да овозможат избор на граѓаните, а тоа е да им овозможат заштита од пандемијата. ...
сите 287 | | | веќе видена

Во очекување на потписот на указот на Законот за попис од претседателот на државата Стево Пендаровски, лидерите на владејачките партии пред јавноста ја ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На која историја се потпира Македонија?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: