СДСМ: Растот на БДП значи дека економските политики на Владата даваат резултат


Растот на бруто домашниот производ е показател дека власта на СДСМ добро ја води економијата на државата, соопштија од владејачката партија, од каде додадоа ...
| | веќе видена | слични
7 копии

За да може да учествува на каков било ТВ-дуел Христијан Мицкоски прво треба да собере храброст и да каже јасен став за најважните прашања за иднината на ...
| | веќе видена | слични

Изјава за медиуми, Костадин Костадинов, пратеник и портпарол на СДСМ Скопје, 13.12.2018 Почитувани новинари, почитувани граѓани, Пред насилниот упад во ...
| | веќе видена | слични

Мицкоски, охрабри се, кажи јасен став, која е алтернативата на ЕУ и НАТО? Мицкоски, кажи зошто си против НАТО, зошто си против ЕУ? Освен што ги брани ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Пред насилниот упад во Собранието на Република Македонија, Никола Груевски за претседател на кадровата комисија во ВМРО-ДПМНЕ го назначува Христијан Мицкоски - ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, го повика Заев на ТВ Дуел. Мицкоски ова го побара на вечерашниот протестен марш на опозициската партија. Ајде до крајот на месецов очи в ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

По повикот на првиот опозиционери, Христијан Мицкоски, кој му порача на премерот, Зоран Заев, да избере место и време за телевизиски дуел, од Владата велат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне претежно во крајните планински региони ќе има услови за појава на краткотрајна нестабилност ...
сите 279 | | | веќе видена

Откако јавно им ги прочита имињата, премиерот Зоран Заев се пишмани, па врати дел од разрешените директори. Двајца од десетината директори сепак ќе останат на ...
сите 92 | | | веќе видена

Ако СЈО не продолжи да постои, корупцијата во државата ќе продолжи, изјави во интервју за Гласот на Америка претседателот на Асоцијацијата на обвинители во ...
сите 148 | | | веќе видена

Една трудница е пренесена во болница, а имало повеќе рушења на фасади од згради во Атина при земјотресот од 5.1 степени. Еден турист е полесно повреден кога ...
сите 194 | | | веќе видена

Откако се обелодени случајот „Рекет” во кој е уапсен Бојан Јовановски или Боки 13, а истиот ден таа реши да ја депонира оставката, Катица Јанева стана топ тема ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Растот на БДП значи дека економските политики на Владата даваат резултат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: