Алонсо го победи Фетел во боксот

ФОРМУЛА 1 ГН НА ВЕЛИКА БРИТАНИЈА На Силверстон, Ферари ја прекина доминацијата на Ред бул и Мекларен, единствените екипи што сезонава победуваа во најбрзиот ...
| | веќе видена | слични

Сериозно ќе разговараме со Марк, бидејќи и доколку Фетел беше на негово место, нашите наредби ќе беа исти, изјави шефот на Ред Бул Шефот на тимот Ред Бул во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Возачот на Ред Бул изјави дека не е задоволен од барањето на неговиот тим да не го нападне тимскиот колега Себастијан Фетел и неговото второ место на Големата ...
| | веќе видена | слични

Возачот на Ферари, Фернандо Алонсо триумфираше на трката за Големата Награда на Велика Британија и за Шпанецот ова е прва победа во Формула 1 шампионатот по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најголема опасност според медицинските лица, претставува зголемената концентрација на ПМ 2.5 честички во воздухот, а загадувањето од шумските пожари се смета и ...
сите 106 | | | веќе видена

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 43 | | | веќе видена

ОБЈАВЕНО ПИСМОТО НА УНГАРСКИОТ ПРЕМИЕР АДРЕСИРАНО ДО ПРЕТСЕДАТЕЛOT НА ЕВРОПСКИОТ СОВЕТ, ШАРЛ МИШЕЛ Писмото е резултат на неодамнешните посети на унгарскиот ...
сите 119 | | | веќе видена

Американската компанија за кибер безбедност „CrowdStrike“ од вчера е познато име од погрешни причини, откако неуспешното ажурирање на софтверот предизвика ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алонсо го победи Фетел во боксот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: