Курц доаѓа во Македонија пред референдумот


Најновата анкета која покажува дека ако идната недела има избори ќе победи опозицијата не се прифаќа од власта. За СДСМ анкетата на Институтот за политички ...
| | веќе видена | слични
9 копии

СДСМ: Мицкоски и ВМРО ДПМНЕ немаат став за најважните прашања за државата и граѓаните Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се уште не се изјасниле за рефереднумот, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

СДСМ: Нарачаната лажна анкета од Божиновски за храбрење на ВМРО-ДПМНЕ Нарачаната лажна анкета на Институтот за политички истражувања го потврдува стравот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На референдумот 43,2 % ќе гласаат „за“, „против“ ќе бидат 22 отсто, а ќе бојкотираат 22,7 % Истражувањето на јавното мислење на Институтот за политички ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Рејтингот на ВМРО-ДПМНЕ кај граѓаните расте. Најновата анкета спроведена од Институтот за политички истражување од Скопје покажува зголемување на рејтингот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На прашањето каков е вашиот став за референдумот, 44,7 граѓани одговориле дека се против Договорот со Грција, од кои 22 ќе го бојкотираат референдумот, а 22,7 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Забавата за Охридскиот Рамковен Договор како да не помина во „духот“ на соживотот. Тоа можеше да се види од исвиркувањето на македонскиот јазик на истата.На ...
сите 87 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 312 | | | веќе видена

„Мислам дека ниту еден писател денес не го заслужува тоа повеќе од него. Кампањата започнува сега“, напиша Бернар-Анри Леви.Ружди бил нападнат со нож во ...
сите 120 | | | веќе видена

– Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничниот премин Богородица времето на чекање за излез од државата е ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Курц доаѓа во Македонија пред референдумот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: