Видео: Запленети над 100 килограми марихуана

Стотина килограми марихуана, која со кајче била пренесена од албанска на македонска територија, е откриена кај македонска криминална група која шверцувала ...
| | веќе видена | слични

Останато

Додека ВМРО-ДПМНЕ обезбедува единство и гради консензус за прашања важни за системот и развојот на државата, и тоа без никакви хипотеки кон никого, ...
сите 508 | | | веќе видена

Јован Деспотовски еден од кандидатите за претседател на СДСМ, упати јавна покана до сите кандидати за организирање на серија јавни дебати. „ Тоа им го должиме ...
сите 218 | | | веќе видена

Повеќе од 60 државни агенции, затвори, здравствени и кулутурни институции, во кои на раководните функции директор или заменик-директор ќе бидат поставени ...
сите 41 | | | веќе видена

Агенцијата за поморски трговски операции на Обединетото Кралство (УКМТО), која е дел од британската кралска морнарица, соопшти дека бродот бил погоден „од ...
сите 20 | | | веќе видена

Компаниите кои се надлежни за парното греење во Скопје се во последни пресметки за нивните оперативни трошоци кои треба да ги достават во Регулаторната ...
сите 30 | | | веќе видена

Меѓу списите кои ги проверува обвинителството во предметот за притворениот судија Наќе Георгиев, се наоѓа и претставка која во 2023 година за него ја отфрли ...
сите 21 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Видео: Запленети над 100 килограми марихуана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: