(Видео) Алексиќ: Одбраната не ги прими сите докази на кои се повикува СЈО


„На минатото рочиште приговаравме дека она што беше ставено во листата на докази, односно предложено да се изнесе како доказ, не одговара со доказите што им ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Судот и СЈО по налог на Зоран Заев го местат случајот „Труст“. Тие не дозволуваат фер судење ниту дозволуваат соодветна одбрана за случајот. Коалицијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Интегрален текст од соопштението на Коалицијата „Сите за правично судење“ за судењето по предметот „Труст“: (НЕ)ЕДНАКВОСТ НА ОРУЖЈАТА Во предметот „Труст“, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Повреда на правото на одбрана во насока на (не)еднаквост на оружјата на застапникот на обвинението и одбраната во предметот "Труст" констатира Коалицијата Сите ...
| | веќе видена | слични

Специјалното јавно обвинителство предложи 1.560 докази против Сеад Кочан и другите обвинети во предметот „Труст“. Меѓу нив има три телефонски разговори. Два ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелскиот министер за одбрана Јоав Галант на денешната средба во Тел Авив му соопшти на американскиот државен секретар Антони Блинкен дека на Израел ќе ...
сите 550 | | | веќе видена

ЛАВРОВ СО ЖЕСТОК ГОВОР Шефот на руската дипломатија кој присуствува на пленарната седница на 30. Министерски совет на ОБСЕ во Скопје имаше жесток говор и силни ...
сите 196 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 227 | | | веќе видена

Денеска беа ослободени две жени, жителки на Израел, киднапирани на 7 октомври, за време на вооружениот напад изведен од Хамас. Израел објави дека тоа се ...
сите 141 | | | веќе видена

МВР соопшти дека денеска во СВР Тетово е извршен службен разговор со 23-годишниот Б.Л. од Мала Речица, кој е второто лице осомничено за симнување на знамето на ...
сите 95 | | | веќе видена

Унгарија нема да го поддржи предлогот на Европската унија за почеток на преговори за прием на Украина како членка на блокот, изјави Гергеј Гујаш, шеф на ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Алексиќ: Одбраната не ги прими сите докази на кои се повикува СЈО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: