Се официјализира коалицијата на Алијансата за Албанците и БЕСА


Алијансата за Албанците и Движењето БЕСА потпишаа договор за коалиција за вториот круг на локалните избори.Претставникот на Алијансата за Албанците, Елми Азири ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
2 копии

Oва не беа најзначаните избори, овие беа историски за Македонија, бидејќи со победата му беше зададен последниот удар на режимот на Никола Груевски, на ...
| | веќе видена | слични

Доколку Груевски си дадеше оставка можеше и да има промена на изборите во вториот круг, велат аналитичари и не очекуваат големи промени на гласањето в недела, ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Кандидатот за градоначалник на општина Боговиње од ДУИ, Берзах Бејтулаху, синоќа на средба со жителите на селото Палчиште ја побара нивната поддршка и глас на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети, денеска ги посети жителите на селата Дебреште и Житоше во општина Долнени.Лидерот на ДУИ рече ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорката на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, Лидија Димова, во гостувањето во „Стадион“ на Канал 77, рече дека ...
сите 360 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев прими делегација на Сојузот на борците, предводена од претседателот на главниот одбор на сојузот, Никола Стојаноски, придружуван од ...
сите 152 | | | веќе видена

Состанотот на Заедничката мешовита комисија заврши со минимален напредок, е размислувањето на Бугарија откако таму се вратија членовите од бугарска страна во ...
сите 455 | | | веќе видена

Во град во источна Кина, властите започнаа експериментална програма за вакцинација против коронавирус, иако вакцината не ја помина последната фаза од ...
сите 142 | | | веќе видена

Следната недела во земјава треба да пристигне пратката од 4.000 брзи ковид тестови. Пет компании чии тестови имаат зелено светло од СЗО се во игра за од нив да ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се официјализира коалицијата на Алијансата за Албанците и БЕСА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: