Избори во Косово: ПАН ќе има 39 пратеници, Самоопределување 31, а ЛАА 30

Според прелиминарните резултати од вчерашните предвремени парламентарни избори во Косово, во новиот собраниски состав најголем број пратеници - 39 ќе има ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
4 копии
6 копии
2 копии

Европскиот парламент усвои денеска резолуција за Косово, а од Приштина бара да се воспостави Заедница на српски општини. Парламентарците дадоа до знаење дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште еден заболен од Ковид-19 е регистриран вчера во Делчево. Од Здравствениот дом во Делчево информираа дека пациентот е згрижен во Штипската клиничка ...
сите 514 | | | веќе видена

И да не одат во школо средношколците ќе се дружат, пишува во својот пост на ФБ, д-р Нико Беќаровски, директор на Клиниката за токсикологија, напоменувајќи дека ...
сите 554 | | | веќе видена

Пропаѓањето на Еуростандард банката е настан којшто потсетува на оние од 90-тите години. Најцрните години за македонската економија. Слушнавме и за немил ...
сите 242 | | | веќе видена

Злоупотреби на овој протокол досега немало, уверуваат граничните службеници. Како што објаснуваат, во изјавата се наведува времето кога патниците влегле во ...
сите 152 | | | веќе видена

Двајца жители на Порој се полесно повредени во сообраќајната незгода кога во нивното патничко возило марка „цитроен“ удрил воз кој се движел на релација ...
сите 236 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи апелира до граѓаните кои во апликацијата МојДДВ имаат внесено трансакциска сметка од Еуростандард Банка, да извршат промена со ...
сите 278 | | | веќе видена

Европската комисија денеска соопшти дека постигнала договор со британската компанија „Астразенека“ за набавка на најмалку 300 милиони дози од нејзината ...
сите 346 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Избори во Косово: ПАН ќе има 39 пратеници, Самоопределување 31, а ЛАА 30

Од:
До кого (е-маил):
Порака: