Бела куќа: Трамп останува посветен на принципот за колективна одбрана на земјите од НАТО

Американскиот претседател, Доналд Трамп, останува ангажиран во почитувањето на член 5 од Договора за НАТО, денеска пред медиумите изјави советникот за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Рускиот амбасадор во НАТО, Александар Грушко, изјави дека Русија ќе одговори на засиленото воено присуство на Алијансата кај нејзините држави членки кои се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Западниот Балкан, за жал, повторно се појави на „европската мапа со проблеми“ откако извесен период не беше толку присутен во безбедносна смисла. Ова се должи ...
| | веќе видена | слични

Серија драматични настани се случија во малата и историски мирна балканска земја Македонија. Иако овие настани добија многу помалку меѓународно внимание од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

"На Балканот, порано или подоцна, ќе дојде до менување на границите", изјави поранешниот заменик-шеф на ЦИА за Балканот, Стивен Мејер, во интервју за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рускиот волонтерски корпус и Легијата на слободна Русија објавија дека го убиле Андреј Стешев, полковник на руските вооружени сили во регионот на Белгород.„За ...
сите 172 | | | веќе видена

Две лица се повредени во сообраќајната несреќа на булеварот 8-ми Септември во близина на спортскиот центар Борис Трајковски. Според информациите од МВР за ...
сите 306 | | | веќе видена

Владата ја доби Предлог-иницијативата за устави измени од Министерството за правда и таа ќе биде разгледана на некоја од наредните седници, информираат за МИА ...
сите 90 | | | веќе видена

Турција, Шведска и Финска ќе се сретнат подоцна овој месец за да се обидат да ги надминат приговорите што ја одложија кандидатурата за членство на Шведска во ...
сите 174 | | | веќе видена

Стопанската комора за енергетика е на став дека ЕВН и Регулаторната Комисија го осиромашуваат народот на, како што велат, монополски рекетарски начин. ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска најави дека покрај разрешување на организациските директори во Клиничкиот центар во Скопје, медицинските ...
сите 122 | | | веќе видена

Охрид, 5. јуни 2023 (ИНПРЕС) – Периодов продолжува константниот раст на нивото на водата во Охридското Езеро, но и понатаму е под просекот за овој период од ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бела куќа: Трамп останува посветен на принципот за колективна одбрана на земјите од НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: