Случајно спречен компјутерскиот вирус што удри глобално, но хакерите ќе се вратат

Со случајно активирање програма за гаснење малициозен софтвер, 22-годишен компјутерски техничар од Велика Британија успеа да запре хакерски напади врз установи ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
7 копии
3 копии
2 копии

Експерти предупредуваат дека со вклучување на компјутерите и службените интернет мрежи на почетокот на работната недела може да настанат уште поголеми штети, ...
| | веќе видена | слични

Додека американските и европските службеници се мачат да ги фатат виновниците кои стојат зад масовниот напад на софтверите, при што се блокира компјутерот и ...
| | веќе видена | слични

Огромниот „рансомвер“ хакерски напад, кој предизвика штета викендов инфицирајќи компјутери низ целиот свет, треба да претставува повик за будење на властите, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 523 | | | веќе видена

Заменик командантот на „Азов“, Свјатослав Паламар, денеска објави нова порака на Телеграм во која кажува дека командата на единицата се уште се наоѓа во ...
сите 278 | | | веќе видена

Талат Џафери е најдобриот претседател што додега го имал законодавниот дом - тврди неговиот заменик Горан Мисовски. Одговарајќи на новинарски прашања не сакаше ...
сите 302 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 341 | | | веќе видена

Светската здравствена организација свикува група водечки експерти на итен состанок за да разговараат за тековната епидемија на мајмунски сипаници. Според ...
сите 396 | | | веќе видена

Според украинскиот претседател Володимир Зеленски, руските наводи за употребено ласерско оружје сведочат за неуспехот на инвазијата. Зеленски изјави дека ...
сите 93 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 68. седница преку платформата Зум. На дневен ред, како што стои во соопштението од ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Случајно спречен компјутерскиот вирус што удри глобално, но хакерите ќе се вратат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: