Врнежи проследени со грмотевици од утре попладне

Врнежи од дожд на проследени на на некои места со ретки грмежи се очекуваат утре попладне, соопшти УХМР. Пообилни врнежи ќе има во вечерните и ноќните часови кон среда, особено во северозападните и северните делови, каде што локално се очекува да наврнат над 20 литри на метар квадратен. Утре претпладне ќе преовладува претежно облачно време со кратки сончеви периоди. Во среда во претпладневните часови се уште ќе има врнежи од дожд, кои ќе бидат локални и со послаб интензитет, а од четврток се очекува стабилно и потопло време.
| | веќе видена | слични

Ќе дува слаб до умерен претежно јужен ветер. Утринската температура ќе биде од  1 до 9 а дневниот максимум од 17 до 23 степени. Во Скопје претпладне сончево со мала до умерена облачност, а од пладневните часови со зголемена облачност. Ќе дува слаб до умерен претежно јужен ветер. Температурата ќе биде во интервал од 3 до 19 степени. ВРЕМЕТО ВО НАРЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Од недела под влијание на влажен воздушна маса ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд. Утринските температури малку ќе се покачат, а дневните веќе од понеделник ќе бидат пониски за 3 до 5 степени. Повеќе врнежи со услови за краткотрајна нестабилност на југот ќе има од недела попладне и во ноќта кон понеделник. Потоа следи период на променливо облачно време со повремен дожд и со позитивни утрински температури.
| | веќе видена | слични

Времето утре ќе биде сончево со мала, а попладне со умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Дневната температура ќе се движи од 16 до 23 степени. Од недела под влијание на влажен воздушна маса ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд. Утринските температури малку ќе се покачат, а дневните веќе од понеделник ќе бидат пониски за 3 до 5 степени. Повеќе врнежи со услови за краткотрајна нестабилност на југот ќе има од недела попладне и во ноќта кон понеделник. Потоа следи период на променливо облачно време со повремен дожд и со позитивни утрински температури.
| | веќе видена | слични
11 копии

Сончево време со слаб ветер в сабота, а дожд и заладување в недела, најавува Управата за хидрометеоролошки работи за претстојниот викенд. Времето утре претпладне во Македонија ќе биде претежно сончево со мала до умерена облачност. Во попладневните часови облачноста ќе се зголемува, најпрвин од западната страна на земјата. Преку денот ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од еден до девет, а дневната од 17 до 23 степени. Од недела под влијание на влажна воздушна маса ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд. Повеќе дожд ќе има во источните делови од земјата. Утринските температури малку ќе се покачат, а дневните веќе од понеделник ќе бидат пониски за 3 до 5 степени. Почести врнежи ќе има од недела попладне и во ноќта кон понеделник, а тогаш се очекуваат и услови за краткотрајна нестабилност на југот со појава на грмежи. Од понеделник во периодот кој следи потоа, врнежите ќе бидат повремени со слаб до умерен интензитет и претежно во западните ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Времето утре претпладне во Македонија ќе биде претежно сончево со мала до умерена облачност. Во попладневните часови облачноста ќе се зголемува, најпрвин од западната страна на земјата. Преку денот ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Времето утре претпладне во Македонија ќе биде претежно сончево со мала до умерена облачност. Во попладневните часови облачноста ќе се зголемува, најпрвин од западната страна на земјата. Преку денот ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од еден до девет, а дневната од 17 до 23 степени.Во Скопје претпладне сончево со мала до умерена облачност, а попладне со зголемена облачност и преку денот со слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се спушти до три, а дневната ќе се искачи до 19 степени.Од недела ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд. Утринските температури малку ќе се покачат, а дневните веќе од понеделник ќе бидат пониски за три до пет степени. Повеќе врнежи со услови за краткотрајна ...
| | веќе видена | слични

Од недела под влијание на влажна воздушна маса ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд. Утринските температури малку ќе се покачат, а дневните веќе од понеделник ќе бидат пониски за 3 до 5 степени. Почести врнежи ќе има од недела попладне и во ноќта кон понеделник, а тогаш се очекуваат и услови за краткотрајна нестабилност на југот со појава на грмежи. Потоа следи период на променливо облачно време, со повремен дожд, но и со позитивни утрински температури. Во недела и ноќта кон понеделник повеќе врнежи ќе има во источните делови од земјата. Од понеделник, во периодот кој следи потоа, врнежите ќе бидат повремени со слаб до умерен интензитет и претежно во западните делови од земјата.
| | веќе видена | слични
3 копии

Ладно утро во Македонија. Времето ќе биде сончево и потопло со мала облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура од минус два до седум, а дневната температура од 19 до 25 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе достигне до два, а дневната до 21 степен. Извор:Сител ТВ
| | веќе видена | слични

До крајот на денот , времето во Македонија ќе биде претежно сончево и потопло.Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Максималните дневни температури ќе се движат од 15 до 25 степени. Во Скопје попладне , претежно сончево време со умерен јужен ветер.Максималната дневна температура ќе се искачи до 20-сетиот степен.
| | веќе видена | слични

Денеска времето ќе биде сончево и малку потопло со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 19 до 25 степени Од недела под влијание на влажна воздушна маса ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд. Утринските температури малку ќе се покачат, а дневните веќе од понеделник ќе бидат пониски за 3 до 5 степени. Повеќе врнежи со услови за краткотрајна нестабилност на југот ќе има од недела попладне и во ноќта кон понеделник. Потоа следи период на променливо облачно време, со повремен дожд, но и со позитивни утрински температури.
| | веќе видена | слични
2 копии

Сончево и потопло со мала облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец. Дневните температури ќе се движат во интервал од 16 до 25 степени. До сабота ќе преовладува стабилно време со релативно високи дневни температурите. Од недела под влијание на влажен воздушен бран ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд и пад на дневните температури. Повеќе врмнежи се очекуваат недела кон понеделник, кога на места ќе бидат проследени со грмежи. /
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Европскиот парламент утре ќе гласа за Резолуција за почеток на пристапните преговори со Северна Македонија и Албанија. Oва е документ со девет точки во кои се ...
сите 604 | | | веќе видена

Европскиот совет без договор за датум за почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија. Првите луѓе на Советот и Комисијата во Брисел со разочарување ...
сите 240 | | | веќе видена

Заев: Ако се сретнам со Макрон ќе му ги изнесам аргументите зошто треба да добиеме датум Прашан дали верува дека ке успее да се сретне со Макрон наскоро ...
сите 221 | | | веќе видена

Откако Македонија не доби датум за преговори со ЕУ, колаиционите партнери на СДСМ и Заев почнаа да го напуштаа бродот што тоне. Тие почнале да преминуваат во ...
сите 771 | | | веќе видена

На Франција треба да ѝ се каже „мерси“ за една работа - отрезнувањето на двата политички блока. Колумна на Петар Арсовски. Се чини дека исходот од самитот на ...
сите 267 | | | веќе видена

Ние, Македонците, не сме поинакви од другите. Ако нацијата е имагинарна заедница, имагинарноста не важи само за нас, ами за сите нации. Ако тие настанале во 19 ...
сите 9 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Врнежи проследени со грмотевици од утре попладне

Од:
До кого (е-маил):
Порака: