Надзорната комисија за поплавите закочена на Деловникот


На координаторите им е оставен простор да постигнат договор околу техничките детали за водење на расправата, поради што во петокот атмосферата во салата „Борис ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Обвинетиот Никола Груевски и неговите послушници денеска признаа дека на повеќе од 40 дена по поплавите, граѓаните од поплавените региони се уште не можат да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со кавга, недолични коментари, навреди и вулгарен речник, кои на моменти предизвикаа жестоки реакции кај некои пратеници, беше спречена да почне надзорната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со високи тонови започна работата на надзорната расправа за поплавите во Собранието. Пратениците од власта и опозицијата се судрија околу начинот на кој треба ...
| | веќе видена | слични

Жестока расправа и меѓусебни обвинувања на релација ВМРО-ДПМНЕ – СДСМ за работата на комисијата за земјоделство, шумарство и водостопанство. Повеќе од 5 часа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цената на електричната енергија не се формира пред или постизборно, тоа е лага на ВМРО-ДПМНЕ, цената на електричната енергија, според услови и критериуми, ја ...
сите 333 | | | веќе видена

Во Македонија позитивно на коронавирусот е дете од една година кое одело во градинка. 15-месечното дете престојувало во градинка само еден час на 9 септември. ...
сите 217 | | | веќе видена

Координатор на пратеничката група на ДУИ ќе биде Изет Меџити, поранешниот градоначалник на Чаир. Во претходниот состав координатор на пратеничката група на ...
сите 299 | | | веќе видена

Не се знае колку јавни објекти имаат неисправна инсталација за противпожарна заштита, па затоа приоритет во годинашниот план на Дирекцијата за заштита и ...
сите 132 | | | веќе видена

Вицепремиерот во Владата Артан Груби, кој сака да си се нарекува прв, е револтиран од однесувањето на навивачите на Вардар на натреварот со Шкупи. Но, Груби ...
сите 131 | | | веќе видена

Побезбедно и подобро е учебната година да ја започнеме со физичко присуство до трето одделение, а останатите со онлајн настава. Сметаме дека овој модел е ...
сите 197 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Надзорната комисија за поплавите закочена на Деловникот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: