Росети донесе трето злато за Италија во стрелаштво

3 копии

Јамајската спринтерка Лејни Томпсон прерасна во атлетска кралица на Олимписките игри во Рио да Жанеиро. По златниот медал на 100 метри, таа беше супериорна и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Елејн Томпсон ја освои втората олимписка титула во Бразил. Откако претходно оваа недела Јамајка триумфираше во краткиот спринт на 100 метри, денес таа беше ...
| | веќе видена | слични

Илејн Томпсон од Јамајка е нова кралица на спринтот, откако по триумфот на 100 метри, на олимпијадата во Рио де Жанеиро, го освои златниот медал и на 200 ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Преку апликацијата за самопопишување досега се евидентирани 11.149 лица, објави Државниот завод за статистика на својата веб страница. Податоците се однесуваат ...
сите 256 | | | веќе видена

Поранешниот македонски премиер, Љупчо Георгиевски смета дека треба да најдеме решение за спорот со Бугарија, затоа што Македонија не треба да изгуби уште две ...
сите 143 | | | веќе видена

„Се зборува дека после завршните зборови Мијалков може да побегне“. Ова му го кажала обвинителката Вилма Русковска на министерот Бојан Маричиќ во петокот на 19 ...
сите 391 | | | веќе видена

Иванка Василевска, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ вели дека партијата чиј член е смета дека ова нема да претставува попис на резидентното население, оти ...
сите 168 | | | веќе видена

Сите здравствени работници кои покажале интерес за вакцинирање во првите пет приоритетни групи веќе ја добиле вакцината. За вакцинирање веќе се повикуваат ...
сите 93 | | | веќе видена

Вчера во 15:20 часот во полициската станица Аеродром, С.К.(77) од Скопје пријавил бил измамен од едно лице.Според пријавеното, околу 14:00 часот лицето дошло ...
сите 336 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд поднесе предлози за определување мерка притвор за три лица, кои учествувале во протестите за ...
сите 176 | | | веќе видена

Семејство од село Аравати, Ресен, на инстант лоз купен во Кавадарци „изгреба“ стан во Скопје Државна лотарија, со радост ви го претставува семејство Секуловски ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Росети донесе трето злато за Италија во стрелаштво

Од:
До кого (е-маил):
Порака: