Галерија: Рекордно количество боја пред Влада. Револуцијата одбројува… уште три дена


Шарената револуција истури максимално количество боја на улицата пред Влада. Одбројѕувањето продолжува. Активистите го испишаа бројот три, за да потсетат дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нема повлекување, нема правда нема мир, рече активистот на Шарената револуција Павле Богоевски.-Уставниот суд мора да се произнесе по иницијативата за СЈО. Не ...
| | веќе видена | слични

Инцидентот се случи пред Собранието на Република Македонија, односно кај споменикот на Прометеј. Специјалните полициски сили го спречија обидот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Демонстрантите од „Шарената револуција“ во моментов ја тргаат заштитата од споменикот на Прометеј, кој е поставен во паркот спроти Собранието. Со платна го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Горат факели пред Собрание. „Затвор не ви бега“, „Убијци“, скандираат граѓаните кои учествуваат во најмасовниот протест на Шарената револуција. Претходно ...
| | веќе видена | слични

Демонстрантите на Шарената револуција со црево овојпат го бојадисаа Министерството за правда. Како што јавуваат репортерите на НОВА, скршени се неколку ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Генералниот инспектор на американскиот Секретар за внатрешна безбедност отвори истрага за начинот на кој Тајната служба го обезбедувала поранешниот претседател ...
сите 305 | | | веќе видена

Таквата политика би можела да кулминира со американски притисок Украина да се согласи со условите на Владимир Путин и да бара мир со Русија, што би барало ...
сите 205 | | | веќе видена

Најголемто оружје со кое располага Грција е тоа што е надзорник на европските интеграции на Македонија, вели грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис во интервју за ...
сите 275 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО во заминување Јенс Столтенберг денеска го именуваше својот поранешен помошник за одбрана Патрик Тарнер за висок претставник кој ќе ...
сите 446 | | | веќе видена

Делови од Европа се под продолжен топлотен бран од почетокот на месецов, а се прогнозира дека жештините ќе продолжат уште две недели. Историските топлотни ...
сите 264 | | | веќе видена

Деновиве со летните горештини и превисоките температири над 41 степен целзиусов лошо се одразуваат на здравјето на населението што предизвика и зголем број на ...
сите 135 | | | веќе видена

„ВМРО-ДПМНЕ во паника денес објавува дека од вкупно пет убиства и три обиди за убиства, Панче Тошковски за само шест месеци решил еден обид за убиство. Ова е ...
сите 52 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Галерија: Рекордно количество боја пред Влада. Револуцијата одбројува… уште три дена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: