Судот ги одби предлозите на СЈО – нема притвор за Грујовски


4 копии
2 копии
3 копии

Криивичниот совет на Одделението за организиран криминал и корупција при Основниот суд Скопје 1 денеска ја прифати жалбата на Специјалното јавно обвинителство ...
| | веќе видена | слични
7 копии
3 копии

Судија на претходна постапка повторно ќе одлучува по барањата на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за притвор на Горан Грујовски и мерките за претпазивост ...
| | веќе видена | слични

СЈО за сите тројца споменати во случајот за уривањето на објектот „Космос” во сопственост на бизнисменот и челник на политичката партија ПЕИ, Фијат Цаноски, ...
| | веќе видена | слични

Кривичниот совет на Одделението за организиран криминал и корупција при Основниот суд Скопје 1 - Скопје донесе одлука со која се уважуваат жалбите на СЈО за ...
| | веќе видена | слични

Демократско право на секој граѓанин е да го изрази своето незадоволство преку јавен протест, велат од Основниот суд Скопје 1 во врска со денешниот протест на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ОХРИД ГО ЗАДРЖА СТАТУСОТ НА УНЕСКО Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини во своето обраќање на сесијата на Комитетот на УНЕСКО ...
сите 162 | | | веќе видена

Б.А. (37) од Тетово денеска е лишен од слобода откако кај него, при полициски претрес, е пронајдена техничка опрема со која тој нелегално продавал интернет и ...
сите 317 | | | веќе видена

– Почитувани помагатели и лични асистенти на лицата со оштетен вид, ова е QR кодот коj директно ве води до платформата за симнување на македонската верзија на ...
сите 111 | | | веќе видена

Силно невреме повторно ја погоди Белгија. Погодени се провинциите југоисточно од Брисел, направена е голема материјална штета. Се очекува дождот во Белгија да ...
сите 106 | | | веќе видена

Северна Македонија и понатаму ги истражува сите легални начини како поранешниот премиер Груевски да биде вратен назад, со цел да ја отслужи казната изречена од ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Судот ги одби предлозите на СЈО – нема притвор за Грујовски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: