Судот се премисли: Нема притвор за Горан Грујовски


- Одлуката на Поп Стефанија, да се прогласи СЈО ненадлежно околу случајот за уништување на опремата за незаконското прислушување е спротивна на законот. Во име ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија денеска поднесе кривична пријава против судиката Александра Поп Стефанија. „Одлуката на Поп Стефанија, да се прогласи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СДСМ обвини дека решението донесено од судијката Александра Поп Стефанија да се прогласи СЈО за ненадлежно околу случајот за уништување на опремата за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако во четвртокот СДСМ најави дека ќе поднесе кривична против судијката Александра Поп Стефанија која го одби предлогот за притвор за началникот на Петтата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Соопштение на СДСМ: Со факти и аргументи јавноста денеска се увери, по којзнае кој пат, во незаконскиот начин на функционирање на дел од партиските инсталации ...
| | веќе видена | слични

СДСМ, партија раководена од аболиран криминалец, повторно се обидува да воспостави тотална контрола врз судскиот систем во државата, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во истиот момент кога ВМРО-ДПМНЕ ќе изрази подготвеност за реално прочистување на Избирачкиот список и реформи на медиумите во Република Македонија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 117 | | | веќе видена

Невладината организација Движење за демократија (ДД) одржа денеска симболична акција пред амбасадата на Албанија во Косово против иницијативата „Отворен ...
сите 59 | | | веќе видена

Централна свеченост по повод честувањето на Илинден во Крушево. Свеченоста ќе започне со полагање свежо цвеќе од претседателот Стево Пендаровски и бројни ...
сите 160 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 254 | | | веќе видена

Директорите на Поштите на Србија и Македонија, Зоран Ѓорѓевиќ и Јани Макрадули, во Белград потпишаа Протокол за деловна соработка, во рамки на иницијативата ...
сите 515 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Судот се премисли: Нема притвор за Горан Грујовски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: