Експлозијата во Истанбул снимена од безбедносна камера (Видео)


2 копии
3 копии

Тројца осомничени џихадисти се уапсени во Истанбул, под сомневање дека планирале напади врз германски дипломатски мисии и германски училишта во Турција, ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Тројца џихадисти од терористичката група “Исламска држава” се приведени од полицијата во Истанбул под сомневање дека планирале напади врз германски ...
| | веќе видена | слични

Турската војска соопштила дека започнала со воздушни напади на курдските милитанти на северот на Ирак, пренесува Reuters . Најмалку 13 турски авиони ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Турската полиција уапси три лица за кои постоел сомнеж дека планирале голем терористички напад во Истанбул. Агенцијата „Анадолија“ пренесува дека турската ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Русија спроведува специјална воена операција за да ги заштити Русите и оние граѓани кои зборуваат руски јазик, а кои се угнетувани од Украина со кршење на сите ...
сите 214 | | | веќе видена

Постапка за утврдување одговорност кај затворските полицајци ќе има, а откога во затворот „Идризово“ беше откриен тунел што два месеца тивко се пробивал од ...
сите 115 | | | веќе видена

Кој е Артан Груби да бара помирување? Тој е таму каде што е по предлог на Али Ахмети и нема што да бара, вели во интервју за весникот ВЕЧЕР , Невзат Бејта, ...
сите 145 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва на на својот профил на Фејсбук објави измонтирано видео од денешното пазарење во маркет во скопската населба Тафталиџе. ...
сите 70 | | | веќе видена

Процесот на уставни измени ќе започне пред летото. Очекуваме да биде успешен, а изборите ќе бидат во редовен термин, средина на наредната година. Важно да се ...
сите 363 | | | веќе видена

Вчера три деца и тројца возрасни беа убиени во пукање во приватно основно христијанско училиште во Нешвил, на југот на САД. Нападот го извршила 28-годишна жена ...
сите 78 | | | веќе видена

Централниот совет на Демократскиот сојуз расправаше за актуелните политички состојби во земјата при што оцени дека евроинтеграциските процеси се врвен ...
сите 121 | | | веќе видена

Белорусија денеска одговори дека одлучила да го прифати руското тактичко нуклеарно оружје по долгогодишниот притисок од САД и нивните сојузници, насочен кон ...
сите 139 | | | веќе видена

Министерот за земјоделство, Љупчо Николовски кажа дека цената на кромидот достигнува до 100 денари за килограм, иако неговата реална цена е двојно пониска, ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Експлозијата во Истанбул снимена од безбедносна камера (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: