Сириските бунтовници собориле руски хеликоптер, Москва во Сирија носи С-300


Сириските сунитски бунтовници кои ги подржува Западот и Турција со ракета уништеле руски хеликоптер кој бил во спасувачка мисија во покраината Латакија, објави ...
| | веќе видена | слични

Во Новочеркасу со највисоки воени почести, е погребан рускиот војник, Александар Позинич, кој загина во Сирија, за време на операцијата за спасување на пилотот ...
| | веќе видена | слични

Позинич загина во вторникот, кога сиријските бунтовници пукаа на хелкипотерот Ми-,8 во кој се наоѓаа руските маринци и се наоѓаа во спасувачка мисија, а притоа ...
| | веќе видена | слични

Околу една година и минимум 10 милијарди долари се потребни за победа над Исламската држава,а копнената операција е задолжителна, тврдат во своите истражувања ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Мојата порака и до градоначалничката и до Ковачевски е кога ќе се среќаваат на тие тајни средби во Владата е да договорат суштински работи кои ќе им помогнат ...
сите 558 | | | веќе видена

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 53 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се огласи директорката на основното училиште „Кочо Рацин“ во скопско Петровец, која беше посочено од министерот за внатрешни работи Оливер ...
сите 164 | | | веќе видена

Криминалците од Арачиново се шерифи во Скопје затоа што имаат заштита од МВР под Оливер Спасовски. Наместо полицијата да ги гони криминалците, тие ги изгониле ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сириските бунтовници собориле руски хеликоптер, Москва во Сирија носи С-300

Од:
До кого (е-маил):
Порака: