Значаен триумф на македонските ракометари над Швајцарија

7 копии
2 копии

Со победата од 32:28 во дуелот против Чешка, македонската ракометна репрезентација обезбеди ново учество на Европското првенство и го продолжи континуитетот на ...
| | веќе видена | слични

Насловна фотографија: Драган Тануровски / Популарно.мк Машката македонска ракометна репрезентација се избори за настап на Европското првенство што следната ...
| | веќе видена | слични

- Ние ја остваривме целта. Иако можеби не се израдувавме како што треба. Сепак ова е голема работа за Македонија, како спортска нација. Бевме во исклучително ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американско-руските односи мора да бидат стабилни и предвидливи, изјави американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по средбата во Женева со ...
сите 353 | | | веќе видена

Условите за одржување на меѓувладина конференција со Република Северна Македонија не се исполнети, соопшти бугарското Министерство за надворешни работи. ...
сите 773 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 470 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Значаен триумф на македонските ракометари над Швајцарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: