Тешко, но слатко: Како Лазаров и екипата ја совладаа Чешка и го отворија патот за Полска

Со победата од 32:28 во дуелот против Чешка, македонската ракометна репрезентација обезбеди ново учество на Европското првенство и го продолжи континуитетот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со некои репрезентации, без разлика на нивниот квалитет, добро играме. Ни одговара стилот на игра. А има и репрезентации на кои стилот не ни одговара, вели ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Полицијата уапси 30-годишен скопјанец кој се сомничи за кривично дело-тешка кражба. Според МВР, вчера во 07.30 часот од страна на полициски службеници од СВР ...
сите 342 | | | веќе видена

На партиски собири дел од членството на актуелната директорка на Инфективната клинка, Милена Стевановиќ, веќе ѝ се обраќа со „градоначалничке“, брифираат ...
сите 106 | | | веќе видена

Меѓународните банди ја претворија Белгија во производствен центар за лажни цигари, лажно спакувани како водечки брендови и се продаваат без данок во соседните ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тешко, но слатко: Како Лазаров и екипата ја совладаа Чешка и го отворија патот за Полска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: