Претседателот Иванов на евроазискиот економски форум во Турција


8 копии

Меѓусебната соработка особено во економијата е неминовна. Во време на забрзана конкурентност, предодредено е капиталот да оди по нагорна линија, рече во ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на државата, Ѓорге Иванов, имаше свое обраќање на претседателската сесија на 18. Евроазиски економски форум. За време на посетата на истанбул ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Репблика Македонија Ѓорѓе Иванов во Истанбул оствари средба со Вселенскиот патријарх Вартоломеј. Разменети мислења за црковни прашања. Од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Можностите за водење бизнис што им ги нуди Македонија на странските инвеститори беа презентирани во Истанбул во рамки на 18. Евроазиски економски самит на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повикувањето на поранешниот генерален секретар на Владата Драги Рашковски на информативен разговор во судот на претходна постапка за премиерот Зоран Заев е ...
сите 227 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 124 | | | веќе видена

Дозволата за градење на локацијата наспроти Холидеј ин на „маса“ пред градоначалникот Богдановиќ. Македонската православна црква и Зоран Антиќ чекаат на потпис ...
сите 206 | | | веќе видена

САД бара да се заштити интегритетот на системот за издавање на пасоши. Американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба му потенцираше на министерот за ...
сите 185 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претседателот Иванов на евроазискиот економски форум во Турција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: