Заев се заплеткува сè повеќе- потврдува дека власта не прислушувала


7 копии

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев соочен со цврстите докази, почна да дава признанија во јавноста. Во најновата изјава тој прифаќа дека материјалите кои ги поседува ...
| | веќе видена | слични

Полека се ќе излезе на виделина, барем така најавува лидерот на СДСМ, Зоран Заев со своето однесување. Тој, соочен со цврстите докази, почна да дава признанија ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Првата пресуда за случајот „Пуч“ го урна сценариото за Зоран Зоран и обвинувањата дека зад прислушувањето стојат премиерот Никола Груевски и директорот на ДБК ...
| | веќе видена | слични

После првата пресуда за случајот ПУЧ се е јасно. Нема дилема дека мрежата предводена од Зоран Верушевски и Зоран Заев нелегално прислушувала во соработка со ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии
2 копии

-Замислете тие не убедуваа до последно дека прислушување сме нарачале јас и Мијалков?! Замислете каков апсурд. А изминативе 6 недели слушаме разни креирани и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Во однос на тоа дали треба заднички да се слави Гоце Делчев помеѓу македонскиот и бугарскиот народ, мојот одговор е дециден-не! Зошто велам не? Моите ...
сите 824 | | | веќе видена

Извршниот одбор (ИО) на владејачкиот СДСМ вечерва едногласно одлучи да продолжат разговорите со Алијанса за Албанците за влез на оваа партија во владината ...
сите 425 | | | веќе видена

На 30.01.2023 во 09.00 часот во СВР Скопје, 42-годишна жена од скопско село пријавила дека околу 08.00 часот малолетник од скопско село, кој бил во љубoвна ...
сите 449 | | | веќе видена

Додека Ковачевски се занимава со висока политика и саеми за “еднакви можности” и трча да и одоброволи на Бугарија, додека Ахмети си потпевнува песни во ...
сите 176 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 332 | | | веќе видена

Еврокомесарот за проширување и соседска политика Оливер Вархеји денеска во Брисел ќе оствари средба со претставниците на македонските Бугари, јави бугарската ...
сите 181 | | | веќе видена

Некогашниот македонски министер за иселеништво, а подоцна амбасадор Мартин Треневски ја повика власта во Македонија веднаш да му забрани влез на бугарскиот ...
сите 383 | | | веќе видена

Статистиката во јануари е ужасна – само во семејствата има шест убиства. Државата го регистрира овој тренд но не презема ништо посебно. „Син уби татко“, „Татко ...
сите 355 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев се заплеткува сè повеќе- потврдува дека власта не прислушувала

Од:
До кого (е-маил):
Порака: