Изгласани измените на Законот за високо образование

И покрај бројните апели до академсксата заедница и студентите, пратениците од владејачките партии во собранието, ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ, ги изгласаа измените во ...
| | веќе видена | слични

Собранието вчера вечерта го изгласа воведувањето на државен испит и ги изгласа предложените измени на Законот за високо образование со 67 гласа „за“ и 9 ...
| | веќе видена | слични

Професорите од „Професорски пленум“ денеска му испратија писмо на претседателот на државата, Ѓорге Иванов, со кое бараат да не го потпише указот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одговарајќи на новинарско прашање во врска со обвинувањата на министерката Мила Царовска дека ВМРО-ДПМНЕ го опструира законот за дигитални учебници, ...
сите 324 | | | веќе видена

Најмалку 40 лица загинаа, а 50 се повредени во израелските воздушни напади врз појасот Газа денеска, соопштија здравствените власти во палестинската енклава. ...
сите 380 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Oпозициската партија ВМРО-ДПМНЕ информира дека откако нивниот лидер Христијан Мицкоски даде поддршка на Израел, на правото на самоодбрана на Израел, тој се ...
сите 266 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изгласани измените на Законот за високо образование

Од:
До кого (е-маил):
Порака: