Шест нови приведени во случајот со малолетничка проституција

Приведени се уште шестмина нови осомничени кои биле вклучени во мрежата малолетничка проституција. Во оваа група приведени се и две жени кои се сомничат за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По обезбедени докази поднесени се кривични пријави на уште шест други лица кои се инволвирани во случајот со малолетничката проституција во Штип, соопштуваат ...
| | веќе видена | слични

СВР Штип во врска со кривичното дело „Полов напад врз малолетник кој не наполнил 14 години“, утврди дека се инволвирани уште шест други лица и по обезбедените ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По вчерашните информативни разговори со повеќе бизнисмени осомничени за случајот со малолетничката проституција и педофилија во Штип, денеска се очекува да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од СДСМ информираат дека продолжуваат со сериозни разговори за формирање стабилно парламентарно мнозинство и за владина коалиција со полн, четиригодишен, ...
сите 592 | | | веќе видена

Конститутивната седница на новиот парламентарен состав ќе се одржи утре напладне под посебни протоколи поради коронавирусот во салата под Големата купола ...
сите 161 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието во заминување, Талат Џафери се уште не испратил до претседателот на државата Стево Пендаровски известување дека Собранието е ...
сите 196 | | | веќе видена

Со покачување на струјата Заеви се богатат, а граѓаните осиромашуваат. Грабежот мора да запре!- реагира денеска ВМРО-ДПМНЕ. - Граѓаните се против покачувањето ...
сите 240 | | | веќе видена

Андреа Пирло во саботата беше претставен како нов тренер на Јувентус, потег кој и не беше до толку изненадувачки ако се знае дека италијанскиот првак веќе го ...
сите 92 | | | веќе видена

По повод 19 години од загинувањето на бранителите кај месноста Љуботенски бачила во 2001 година денеска пред нивното спомен одбележје во скопско Волково ќе ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шест нови приведени во случајот со малолетничка проституција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: