МЗТ Скопје го освои Куманово

Во одлична атмосфера со навивачи на двата тима, МЗТ Скопје започна одлично со серија од 10:0, и во текот на целиот меч го заддржуваше водството. Кумановци во ниту еден момент сериозно не се заканија на МЗТ. Најефикасен кај гостите беше Александар Цветковиќ со 15 поени, додека 13 постигна Дамјан Стојановски. За Куманово најдобар на теренот беше Вукашин Мандиќ со 27 поени.
| | веќе видена | слични

Кливленд успеа да слави на гости против Њу Јорк Никс, а овој натпревар Леброн нема по добро да го памти. Финишот на првото полувреме создаде многу нервози кај играчите на двата тима, тоа се одрази и кај еден од најдобрите играчи во лигата. Тој успеа да промаши две полагања од под кош едно по друго. Кливленд вчера ги совлада Никси со 87:90. Најефикасен кај гостите беше играчот со најмногу и минутажа и еден од најдобрите плејови на лигата, Кајри Ирвинг. Тој постигна 37 поени, Џејмс успеа да постигне 19 поени, со 12 асистенции, при што постави дабл-дабл и покрај двете промашувања, со кои ги дигна на нозе присутните во салата. Twitter
| | веќе видена | слични

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице бидејќи постои основано сомнение дека ...
сите 186 | | | веќе видена

Дали е уставна или не амнестијата што ја потпиша, па под притисок на јавноста ја повлече поранешниот претседател на државата, Ѓорѓе Иванов? Оваа е доминантната ...
сите 411 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски смета дека во очи на влезот на НАТО, можеме да бидеме предмет на кампањата на политичка пропаганда, или на „фејк њуз“. – Дали ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МЗТ Скопје го освои Куманово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: