РК Вардар во сабота против Чеховски Медведи


5 копии

Фуриозниот настап пред шесте илјади посетители во новата арена на СЦ „Јане Сандански„ за ракометарите на Вардар беше дополнителен мотив на дуелот со Чеховски ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Ракометарите на Вардар се истакнаа со убедлива победа против тимот на Чеховски Медведи со резултат од 39-28 во својот нов дом, спортскиот центар „Јане ...
| | веќе видена | слични

Тренерот на Вардар, Раул Гонзалес на прес-конференцијата призна дека постоел притисокот пред натпреварот, но дека неговите избраници на најдобар можен начин се ...
| | веќе видена | слични

Преубава атмосфера во СЦ „Јане Сандански“. Ако по утрото денот се познава, тогаш во СЦ„Јане Сандански“ ракометната јавност во Македонија ќе има многу причини ...
| | веќе видена | слични

Вечерашниот настап за најтрофејниот клуб во македонскиот ракомет беше повеќе од натпревар. Дебито во новата сала Јане Сандански пред исполнетите трибини против ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на Алтернатива Африм Гаши, освен што покажа дека е одличен преговарач, откако во новата владата се договори да добие три министерски места, три ...
сите 603 | | | веќе видена

Миле Зечевиќ, поранершен организациски секретар на СДСМ и долгогодишен партиски член, кој одлучи да не се кандидира за лидер, вели дека непосредните избори за ...
сите 353 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

Оттука стручната фела почна да се огласува по социјалните мрежи и да го прашува министерот за правда, Бојан Маричиќ како може да пресудени предмети да се води ...
сите 45 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РК Вардар во сабота против Чеховски Медведи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: