Десеткатница на Водно сепак ќе се гради, а реконструкцијата на ГТЦ засега одложена


Попладнево Советот на општина Центар ги изгласа измените на деталните урбанистички планови „Тасино Чешмиче 1“ и „Капиштец – Водно“, идентични предлози кои не ...
| | веќе видена | слични
9 копии
2 копии

Да гласате „за“ или „против“ решение на градоначалник за непрогласување на одлуките за донесување на Деталниот урбанистички план е исто како во Парламентот да ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Комисијата за заразни болести денеска на состанок со претставници на Министерството за образование и наука, предложила учениците до трето одделение да одат во ...
сите 486 | | | веќе видена

Штетата предизвикана од катастрофалната експлозија на пристаништето во Бејрут е над 15 милијарди долари. Тоа го соопшти либанскиот претседател Мишел Аун. – ...
сите 460 | | | веќе видена

Комисијата за хартии од вредност и ја одзема дозволата за работа за вршење услуги со хартии од вредност на Дирекцијата за услуги со хартии од вредност на ...
сите 162 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека до граничната служба на граничниот премин „Богородица“, од страна на грчката гранична служба од ...
сите 303 | | | веќе видена

Читам вести каде што СДСМ брифираат дека нивниот Стево ќе им даде мандат да преговараат, противуставно, за да врати што го направија Претседател и впрочем на ...
сите 323 | | | веќе видена

Едно од главните ветувања на поранешниот премиер, и лидер на СДСМ Зоран Заев, пред парламентарните избори на 15 јули, на кои неговата партија победи со 2 ...
сите 607 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски пред две недели тврдеше дека согласно Уставот ќе го додели мандатот само на оној кој ќе му предочи 61 потпис од пратениците. Денес ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Десеткатница на Водно сепак ќе се гради, а реконструкцијата на ГТЦ засега одложена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: