Иванов: Стаус кво состојбата создава фрустрации во нашето опшество

На работната средба меѓу претседателот Ѓорге Иванов и комесарот за проширување Стефан Филе , биле размените мислења и информации во врска со евроинтеграцискиот ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Филе-Иванов во Брисел - Недоволна поделеност на државните и партиските активности Еврокомесарот за проширување Штефан Филе се сретна во Брисел со претседателот ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов и претседателот на Европскиот совет, Херман ван Ромпуј, по нивната вчерашна средба во Брисел во која ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сите политички субјекти во земјата мораат да се посветат на европската агенда, согласни македонскиот претседател Ѓорге Иванов и претседателот на Европскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во рамки на посетата на Албанија, вечерва Еди Рама во премиерскиот кабинет го прими германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмаер. За време на средбата Рама ...
сите 151 | | | веќе видена

„Правораздавачите“ се имуни на лелеците и солзите на родителите, кои по нечија туѓа вина го изгубиле својот млад син. Ова е ставот на Бојан Петровски, брат на ...
сите 97 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по смртта на познатиот неврохирург, професор д-р Јовица Угриновски, кој вчера беше погребан на градските гробишта во Бутел. Бројни ...
сите 46 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски на денешната прес-конференција критикувајќи го однесувањето на претседавачот на Советот на Град Скопје, Трајко Славевски, нагласи ...
сите 97 | | | веќе видена

Јапонија и Шпанија се патниците во осминафиналето од групата „Е“ во разигрувањето за титула на Светското првенство во Катар по неверојатните натпревари од ...
сите 171 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иванов: Стаус кво состојбата создава фрустрации во нашето опшество

Од:
До кого (е-маил):
Порака: