Филе ја откажал посетата на Македонија

4 копии

Филе-Иванов во Брисел - Недоволна поделеност на државните и партиските активности Еврокомесарот за проширување Штефан Филе се сретна во Брисел со претседателот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Незаконските активности на САД секогаш биле проследени со природен одговор од Русија, изјави портпаролката на руското Министерство за надворешни работи Марија ...
сите 425 | | | веќе видена

Скопје е со трицифрен, а шест македонски градови се со двоцифрен број на заболени од коронавирусот. Во главниот град има 106 активни, а Куманово има 35, ...
сите 566 | | | веќе видена

СДСМ, Заев, Филипче и функционерите на СДСМ кога веќе не можат да ги излажат граѓаните, пробуваат на своите членови да им стават розови очила. Венко Филипче ...
сите 152 | | | веќе видена

Утрешниот натпревар против Холандија ќе биде последен и за Игор Ангеловски на функцијата селектор на Македонија, неговиот договор со ФФМ истекува. Македонија ...
сите 269 | | | веќе видена

Бидејќи Општина Охрид, Општона Струга, нити пак Министерството з атранспорт и врски не ги објавија јавно краткотрајните договори за закуп на плажи на ...
сите 79 | | | веќе видена

Казнети се 103 лица за неносење маски. Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани ...
сите 265 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филе ја откажал посетата на Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: