Иванов: Потребен е сериозен пристап кон евроинтеграцијата

5 копии

Комисијата за следење на обврските на земјите членки на Советот на Европа, вчера во Париз усвои декларација во која се вели дека на последните избори во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Комисијата за следење на обврските на земјите членки на Советот на Европа е загрижена со одлуката на опозициска партија СДСМ да не ги прифатат нивните освоени ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за следење на обврските на земјите членки е загрижена со одлуката на неодамна избраните членови на парламентот од главната опозициска партија СДСМ ...
| | веќе видена | слични

Ова се вели во официјалната декларација на Парламентарното собрание на Советот на Европа - ПССЕ, што денеска беше усвоена во Париз. Во декларацијата се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеникот од Македонска алијанса за европска интеграција (МАЕИ), Васил Стерјовски, во обраќањето на денешната пленарна седница на албанскиот парламент се ...
сите 874 | | | веќе видена

Утре ќе се задржи многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината, кои на места во југоисточниот дел од земјата ќе го надминат 40-тиот ...
сите 294 | | | веќе видена

Ахмети ја отвори вратата за промена на химната, знамето и грбот, а Заев потрча да ја затвори, но јавноста не му верува на премиерот. Јавноста го прими демантот ...
сите 130 | | | веќе видена

Вчерашната одлука на Владата - да се наметне еколошка такса предизвика стравувања во јавноста и предупредувања за домино-ефект, уште поголемо осиромашување - ...
сите 292 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иванов: Потребен е сериозен пристап кон евроинтеграцијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: