Уште еден римејк на Црвенковски


Најголемата опозициска партија во Македонија, СДСМ, на денешниот конгрес го разгледува извештајот за претседателските и парламентарните избори, а треба да ...
| | веќе видена | слични
6 копии

СДСМ денеска ќе го одржи 18. конгрес на кој пред делегатите треба да биде поднесен извештај за претседателските и предвремените парламентарни избори. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денеска, со почеток во 11.00 часот, во хотелот Александар Палас во Скопје, се одржува 18-от Конгрес на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија. Конгресот има ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

СДСМ одржува Kонгрес, на кој ќе бидат разгледани резултатите што ги оствари партијата на последните парламентарни и претседателски избори, а се очекува да ...
| | веќе видена | слични

Денеска СДСМ одржува Kонгрес, на кој делегатите ќе се изјаснта дали се за тоа партикото раководство на чело со лидерскиот двоец Заев - Шекеринска и во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од Министерството за труд и социјална политика соопштија дека клиентите на „Еуростандард банка“, кои имаат парични права од социјална и детска заштита и ...
сите 229 | | | веќе видена

Министерот за образование, Арбер Адеми за емисијата „10 минути“ на ТВ 21 изјави дека во училиштата каде има мал број на ученици, таму наставата може да се ...
сите 500 | | | веќе видена

Читам вести каде што СДСМ брифираат дека нивниот Стево ќе им даде мандат да преговараат, противуставно, за да врати што го направија Претседател и впрочем на ...
сите 202 | | | веќе видена

Согласно Уставот, во следните 20 дена, а лично верувам и порано ќе успееме да формираме Влада и стабилно парламентарно мнозинство кое ќе биде гаранција за ...
сите 99 | | | веќе видена

На 12.08.2020 во 20.45 часот било пријавено дека на патот Градско – Прилеп, кај с.Раец, се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило „мерцедес“, со ...
сите 201 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уште еден римејк на Црвенковски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: