Путин: Сноуден е во аеродромот во Москва ,тој е „слободен човек“

6 копии
2 копии
7 копии

Русија повтори дека никаква закана од САД нема да ја принуди да го екстрадира Едвард Сноуден, поранешниот консултант на американските разузнавачки служби кој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Едвард Сноуден, поранешниот службеник во американската Национална безбедносна служба (НСА) се уште е во транзитната зона на московскиот аеродром „Шереметјево“ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорот на Финансиската полиција, Арафат Муареми се очекува утре до Обвинителството да ја поднесе кривичната пријава против обвинителите Вилма Русковска, ...
сите 261 | | | веќе видена

Најдобриот стрелец во историјата на Манчестер јунајтед, Вејн Руни смета дека „ѓаволите“ треба да му ја исполнат желбата на Кристијано Роналдо и да му дозволат ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Путин: Сноуден е во аеродромот во Москва ,тој е „слободен човек“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: