Киелце е билетот за Келн

Македонскиот шампион имаше среќа при ждрепката, од четворицата гиганти, го доби полскиот Киелце и шанса да му се реваншира за двата пораза во групата и да ...
| | веќе видена | слични

Металург ќе му биде домаќин на Кjелце на 21 април, в недела, во првиот меч од четврт-финалето на Лигата на шампионите, а реваншот е една седмица подоцна во ...
| | веќе видена | слични

Европската куќа на ракометатот ЕХФ денеска и официјално ги утврди датумите на одигрување на натпреварите од четвртфиналето во Лигата на шампионите. За нас ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев, претседателот на СДСМ, во денешното интервју за „Фактор“ вели дека предлогот на владеачката партија за кратењето на платите во јавниот сектор за ...
сите 387 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција нагласи дека системот не потфрлил во однос на заштитата на здравјето на медицинскиот ...
сите 566 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 399 | | | веќе видена

Стабилна е безбедносната состојба на подрачјето на општините Дебар и Центар Жупа, каде е прогласена кризна состојба, информира МВР.Во рамките на предвидените ...
сите 367 | | | веќе видена

Една од жртвите е 31 годишен скопјанец. Нови 18 заразени во државата. Министерот Филипче предупредува дека бројките на заразени и жртви ќе растат. Директорката ...
сите 299 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Киелце е билетот за Келн

Од:
До кого (е-маил):
Порака: