Спасени илегалци од Албанија

Двајца албански државјани кои беа заглавени на планината Кораб, се спасени по хелихоптерската потрага на македонската полиција. Потрагата започнала откако ...
| | веќе видена | слични

Хелихоптерот на АРМ од смрт спаси двајца албански државјани на планиниата Кораб Албанските државјани - 23 годишниот Шабан Елези и Моиси Селами, вчера откако ...
| | веќе видена | слични

Двајцата илегалци од Албанија повеќе од 30 часа беа заробени во снежен нанос на планината Кораб, пет километри од селото Тануше Желбата за подобра иднина ќе ги ...
| | веќе видена | слични

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 227 | | | веќе видена

Собранието на денешната конститутивна седница на предлог на Верификациската комисија ги верификуваше мандатите на 120-те пратеници на десеттиот парламентарен ...
сите 307 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 246 | | | веќе видена

Како се ситни времето за конституирање на Собранието и за формирање на нова влада, така се разгорува битката во албанскиот политички блок за тоа кој ќе биде ...
сите 45 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасени илегалци од Албанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: