Maкедонската полиција спаси албански имигранти од снег

СКОПЈЕ, Македонијa -- Пограничната полиција спаси двајца албански имигранти заробени на планината Кораб во неделата (14-ти март). Потрагата траеше повеќе од 30 часа и вклучи и хеликоптери. Двајцата Албанци, идентификувани како Моиси Селами и Шабан Елези, ја преминале македонската граница нелегално во саботата, и заглавиле во снегот. Властите веруваат дека тие сакале да одат за Грција. По третманот во локална болница, тие ќе бидат вратени во Албанија. (Aлсат, МИА, АП, Топ ченал, Балкан веб, Телеграфи - 14/03/10)
| | веќе видена | слични

Останато

Овде се гледа веднаш дека затаија институциите во овој случај, мислам дека не е постапено по стандардите како што треба. Прво, каде исчезнал метил акрилатот ...
сите 230 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во пресрет на владината седница во Тетово истакна дека за оваа политичка гарнитура најважно е здравјето на граѓаните и затоа внимателно се ...
сите 163 | | | веќе видена

Владата предводена од Зоран Заев и МОН не се грижат за учениците затоа што веќе трет месец нема учебници, а искинатите учебници не успеаја да ги заменат со ...
сите 163 | | | веќе видена

Зоран Заев и Нина Ангеловска денеска го презентираа најголемиот буџет во историјата на државата. Власта во 2020 година планира да потроши 3.9 милијарди евра, ...
сите 153 | | | веќе видена

Овие денови, следниве хороскопски знаци ги очекува потежок период. Но, и тоа не е крај на светот. Понекогаш треба да забавите и да се подготвите за патувањето ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Maкедонската полиција спаси албански имигранти од снег

Од:
До кого (е-маил):
Порака: