Дождот ги изгасна сите пожари

Дирекцијата за заштита и спасување (ДЗС) попладнево ја извести јавноста дека сите пожари на територијата на Република Македонија се изгаснати. „До овој момент ...
| | веќе видена | слични

Попладнево избувнал пожар на повеќе локации. Според Дирекцијата за заш“тита И спасување, огнена стихија е забележана кај селата Сопот, Лојане и Ваксинце. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Гневните и тажни демонстранти во Бејрут во вторникот ги прочитаа имињата на 171 лице загинати во експлозијата на тамошното пристаниште, која минатата недела ...
сите 596 | | | веќе видена

Во Чаир в петок ќе се одржи уште еден протест против поскапувањето на струјата, односно измената на тарифите што ја одобри Регулаторната комисија за енергетика ...
сите 300 | | | веќе видена

Читам вести каде што СДСМ брифираат дека нивниот Стево ќе им даде мандат да преговараат, противуставно, за да врати што го направија Претседател и впрочем на ...
сите 140 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 165 | | | веќе видена

Седумдесет и седумгодишна жителка на Делчево е хоспитализирана откако по направените тестирања кај неа е утврдено присуство на Ковид-19. Ова денеска го потврди ...
сите 810 | | | веќе видена

Шефот на државата утре на пладне ќе го додели мандатот за составување на Влада, откриваат извори за Сител. Неизвесно е дали одлуката на Пендаровски тоа да го ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дождот ги изгасна сите пожари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: