Надал: Ова е најспецијален момент во мојата кариера

2 копии

Рекорден седми трофеј на париската земја, ефект 52:1 во победи, 7/7 во финалињата се запрепастувачките бројки зад Шпанецот Дупката во скршената клупа покрај ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рафаел Надал трет пат по ред го порази Новак Ѓоковиќ во последните три меѓусебни дуели и стигна до историски седми триумф на Роланд Гарос. Со тоа тој го помина ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев не е оптимист дека до 22 јуни може да се дојде до решение со Бугарија, а со тоа и до одблокирање на процесот за почнување на преговори на ...
сите 414 | | | веќе видена

Се наоѓа ли Македонија пред ново европско вето. На една недела пред состанокот на Советот за општи работи на ЕУ на кој се очекува одлука дали и кога ќе се ...
сите 506 | | | веќе видена

Цела Македонија со нетрпеливост и возбуда ја чека недела, кога во 18.00 часот, македонската фудбалска репрезентација ќе го има својот прв настап на едно големо ...
сите 301 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Надал: Ова е најспецијален момент во мојата кариера

Од:
До кого (е-маил):
Порака: