Надал: Ова е најспецијален момент во мојата кариера

2 копии

Рекорден седми трофеј на париската земја, ефект 52:1 во победи, 7/7 во финалињата се запрепастувачките бројки зад Шпанецот Дупката во скршената клупа покрај ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рафаел Надал трет пат по ред го порази Новак Ѓоковиќ во последните три меѓусебни дуели и стигна до историски седми триумф на Роланд Гарос. Со тоа тој го помина ...
| | веќе видена | слични

Останато

Дијаспората е неопходна за остварување на амбициозните државни цели Премиерот Христијан Мицкоски ја предводеше владината делегација што минатата недела оствари ...
сите 275 | | | веќе видена

Социјалистите во неделата ја отфрлија кандидатурата на Игет Бело од француската прекуморска територија Реунион во име на радикалната левичарска партија ...
сите 122 | | | веќе видена

Вчера во 21.00 часот, на булеварот „Туристичка“ во Охрид, А.Ѓ.(42) од Охрид, управувајќи мопед со охридски регистарски ознаки, изгубила контрола и паднала на ...
сите 174 | | | веќе видена

Републиканската партија денеска официјално го номинираше Доналд Трамп за свој кандидат за претседател на САД на ноемвриските избори. Доналд Трамп стана ...
сите 197 | | | веќе видена

Температурата на морето во Будва денеска изнесуваше 28,1 Целзиусов степен и е највисока во изминатите 10 години. Најтопло морето во Будва на денешен ден било ...
сите 292 | | | веќе видена

Договорот за изградба на автопатските делници со конзорциумот „Бехтел и Енка“ продолжува да ја бранува јавноста, само што сега се променети позициите. Денеска ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Надал: Ова е најспецијален момент во мојата кариера

Од:
До кого (е-маил):
Порака: