Утре пеколни температури

УВ индекс со вредност од 9, се најавува за утре, кога се очекува да биде сончево и многу топло. Температурата во најголемиот дел од земјава ќе се задржи на 30 ...
| | веќе видена | слични

Времето утре ќе биде сончево со слаб, а повремено умерен ветер од северозападен правец, кој ќе услови благо опаѓање на температурата, која ќе се движи од 22 до ...
| | веќе видена | слични

Денеска и утре во Македонија ќе биде многу топло со ветер од променлив правец и со температури до 38 Целзиусови степени. Благ пад на температурите се очекува ...
| | веќе видена | слични
11 копии
2 копии

Времето денеска во Охриод ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец. Максималната дневна температура ќе достигне ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американско-руските односи мора да бидат стабилни и предвидливи, изјави американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по средбата во Женева со ...
сите 352 | | | веќе видена

Условите за одржување на меѓувладина конференција со Република Северна Македонија не се исполнети, соопшти бугарското Министерство за надворешни работи. ...
сите 778 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 471 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утре пеколни температури

Од:
До кого (е-маил):
Порака: