Кривични пријави против три лица од Тетово за вршење јавен превоз без лиценца


Поднесени се три кривични пријави против три лица од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „вршење на јавен превоз без поседување ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Велешката полиција поднесе кривична пријава против М.В.(44) од Велес, поради постоење на основи на сомнение за сторено кривично дело „употреба на исправа со ...
| | веќе видена | слични
2 копии
10 копии

Единицата за корупција при Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал (ОСОСК) на 25.04.2024 до ОЈО Велес поднесе кривична пријава против ...
| | веќе видена | слични

Како што информираат денеска од МВР, пријавената, на функција директор во општинска јавна установа за деца - детска градинка во Велес, прибавила меѓународно ...
| | веќе видена | слични

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Крива Паланка поднесе кривична пријава против А.Н.(71) од Крива Паланка, поради постоење основи на сомнение ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ОВР Кавадарци поднесе кривична пријава против М.Д.(32) од Росоман поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „Неовластено изработување, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Специјалниот кривичен суд во словачкиот град Пезинок, со силно полициско обезбедување денеска му одреди притвор на 71-годишниот Словак Јурај Цинтула, кој на 15 ...
сите 418 | | | веќе видена

„Се гордеам со мојата Македонија ,што на најдемократски и најмасовен начин избра прва дама,жена за претседател на државата.Тоа е професорката Гордана ...
сите 137 | | | веќе видена

Во Бјеловар, Хрватска во семејна куќа се пронајдени две починати и едно тешко повредено лице, кое е префрлено во болница. Најверојатно се работи за насилна ...
сите 104 | | | веќе видена

Поразот на коалицијата ДУИ/СДМ на парламентарните избори сериозно ги потресува двете партии и најавува, пред се, внатрепартиска борба за преземање на позиции ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривични пријави против три лица од Тетово за вршење јавен превоз без лиценца

Од:
До кого (е-маил):
Порака: