ПРОИЗВОДИТЕЛОТ НА КУЛТНИТЕ ЧИЗМИ „МАРТИНКИ“ Е ВО КРИЗА Цената на акциите падна за 30% по објавување на планот за следната година


Чевларската компанија „Д-р Мартенс“, најпозната по чизмите „Мартин“, е во неволја бидејќи акциите на британската компанија на лондонската берза денеска паднаа ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Акциите на „Tesla“ паднале седми ден по ред, достигнувајќи најниско ниво од јануари 2023-та година, со оглед на тоа дека по понатамошните намалувања на цените ...
| | веќе видена | слични

Американскиот производител на електрични автомобили Тесла во вторникот објави дека ќе укине 400 работни места во својата фабрика во близина на Берлин! ...
| | веќе видена | слични

Во Германија цената на моделот 3 со погон на задните тркала паднал од 42.990 евра на 40.990 евра, пренесува Ројтерс. Таа компанија, чиј основач и директор е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Испораките на мобилни телефони на Apple во Кина паднаа за 19 отсто во првиот квартал, што ја одразува заканата за доминантната позиција на американскиот гигант ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Испораките на паметни телефони на Apple во Кина паднаа за 19% во првиот квартал од годината, што е најлоша изведба од 2020 година, ...
| | веќе видена | слични

Испораките на мобилни телефони на „Apple“ во Кина паднаа за 19 отсто во првиот квартал, што ја одразува загрозената доминантна позиција на американскиот гигант ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути Акциите на Тесла паѓаат седми ден по ред, достигнувајќи го најниското ниво од јануари 2023 година, бидејќи натамошните намалувања на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kоалицијата „Европски фронт“ доставила приговор до Државната изборна комисија (ДИК) за прегласувањето на Изборното место 2101 во село Ларце во Општина Желино, ...
сите 386 | | | веќе видена

Претседателката на државата, Гордана Сиљановска – Давкова вчера на своето прво меѓународно учество на одбележувањето на ликот и делото на словенските ...
сите 186 | | | веќе видена

Судејќи барем според сегашните излези на прогностичките модели, тие укажуваат на тоа дека и во јуни месец времето кај нас во Македонија ќе биде многу ...
сите 272 | | | веќе видена

Преговорите со коалициските партнери за идната Влада се во напредна фаза, но се уште нема конечен договор и се до официјално моментот кога ќе може да се ...
сите 242 | | | веќе видена

Откако економската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази, минатата недела даде изјава во која рече дека „доктор Нико Беќаровски е доктор од ...
сите 92 | | | веќе видена

ДУИ и СДС системски го уништуваат здравството до последен ден! Незапаметен хаос владее на клиниката за хирургија, односно Универзитетската клиника ТОАРИЛУЦ. Ќе ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПРОИЗВОДИТЕЛОТ НА КУЛТНИТЕ ЧИЗМИ „МАРТИНКИ“ Е ВО КРИЗА Цената на акциите падна за 30% по објавување на планот за следната година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: