Припадници на затворската полиција се сомничат дека му овозможиле на осуденикот да побегне од Идризово – можат да добијат и до 10 години затвор

Седумнаесет полицајци се приведени по повеќемесечна предистражна постапка, за бегството на затвореникот од Идризово, што се случи во октомври минатата година. ...
| | веќе видена | слични

„Апсења и претреси се вршат на повеќе десетици локации, на подрачјата на Сараево, Зеница и Мостар, а мета на акцијата се повеќе осомничени физички и правни ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во денешната меѓународна полициската акција уапсени се повеќе лица во Федерацијата Босна и Херцеговина поради врски со нарко картелот „Тито и Дино“, јави ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Босна и Херцеговина во тек е меѓународната полициска акција при што се уапсени повеќе лица, меѓу кои и високи полициски службеници, поврзани со ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Уапсените затворски службеници во вчерашната акција на полицијата и обвинителството добија притвор и мерки на претпазливост. Шестемина кои го дозволиле ...
| | веќе видена | слични

Зулќуфли Нуредини или попознат во скопското подземје како Малиот Репки е причината поради која вчера со лисици на рацете завршија 17 затворски полицајци од ...
| | веќе видена | слични

Обвинителството за организиран криминал бара притвор за шестмина затворски полицајци од две смени, кои пуштиле да избега наводно болен осуденик за убиство, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 347 | | | веќе видена

Како што јави „Си-Ен-Ен“, предложениот договор добил зелено светло од Израел пред амандманот, а вклучувал ослободување на киднапираните израелски заложници во ...
сите 380 | | | веќе видена

Иџет Мемети утре ќе оди во Кривичниот суд да дознае зошто обвинителството бара тој да не ја напушта државата. Поранешниот народен правобранител и актуелен ...
сите 207 | | | веќе видена

Зијадин Села од Алијанса за Албанците во интервју за Трилинг по изборите и изборните резултати и случувања, вели дека се работи за изборен инжинеринг и ...
сите 231 | | | веќе видена

ДУИ изгуби еден пратеник, а коалицијата Вреди го доби во шестата изборна единица, покажуваат неофицијалните резултати, а пренесува телевизијата 24. ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 308 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Припадници на затворската полиција се сомничат дека му овозможиле на осуденикот да побегне од Идризово – можат да добијат и до 10 години затвор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: