30 дена притвор за полицајците од затворот „Идризово“

Тринаесет чувари во малолетничкиот центар во Милано беа уапсени по наредба на обвинител во понеделникот, бидејќи се обвинети за извршување на серија напади врз ...
| | веќе видена | слични

Израелскиот министер за национална безбедност Итамар Бен Гвир ја поздрави одлуката на Владата да одобри изградба на дополнителни затворски објекти и оцени дека ...
| | веќе видена | слични

Останато

Норвешкиот министер му ги предаде документите на палестинскиот премиер за признавањето на Палестина. Норвешкиот министер за надворешни работи Еспен Барт Еиде ...
сите 390 | | | веќе видена

Министерството за здравство прати известување до Обвинителството за затворените хируршки сали во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“, кое е примено и распоредено ...
сите 92 | | | веќе видена

На 25.05.2024 во 20.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во двор од семејниот дом на подрачјето на Бит Пазар, додека В.П.(66) од Скопје косел трева со ...
сите 258 | | | веќе видена

Ова обраќање до светската јавности и до лидерите во светот е снимено за време на работната посета на претседателот Зеленски во Харкив, Украина, пред само два ...
сите 122 | | | веќе видена

Војската соопшти дека „дел од ракетите биле пресретнати“ од израелската ПВО. Вооруженото крило на Хамас, бригадите Ал-Касам, соопштија дека денеска извршиле ...
сите 157 | | | веќе видена

Измина уште еден споен викенд во Македонија. Зад нас ги оставивме трите неработни денови, а за среќа наскоро доаѓа уште еден споен викенд со три дена каде исто ...
сите 179 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

30 дена притвор за полицајците од затворот „Идризово“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: