ШЕСТ ЗАТВОРСКИ ПОЛИЦАЈЦИ ДОБИЈА ПРИТВОР, другите мерки за претпазливост

2 копии

Вработените во прилепскиот Казнено-поправен дом денеска излегоа на двочасовен протест пред затворот и бараат да не се носат осуденици од висок ризик затоа што ...
| | веќе видена | слични

Недоволен кадар на затворски полицајци, несоодветна локација на прилепскиот Казнено-поправен дом и недоволна безбедносна опременост на кадарот оневозможуваат ...
| | веќе видена | слични

Тринаесет чувари во малолетничкиот центар во Милано беа уапсени по наредба на обвинител во понеделникот, бидејќи се обвинети за извршување на серија напади врз ...
| | веќе видена | слични

Во Прилепскиот затвор 104 затвореници денеска гласаа на претседателските избори, а пред капијата на казнената установа на мирен протест излегоа затворските ...
| | веќе видена | слични

Го пуштиле во кампања или избегал е дилемата по скандалот кој се случил пред околу две недели во затворот во Шутка каде затворскиот менаџмент кој го води човек ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Главниот обвинител на Меѓународниот кривичен суд (МКС), Карим Кан, рече дека знаел кога објавил дека бара налози за апсење на лидерите на Израел и Хамас дека ...
сите 319 | | | веќе видена

Откако економската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази, минатата недела даде изјава во која рече дека „доктор Нико Беќаровски е доктор од ...
сите 92 | | | веќе видена

Министерството за здравство прати известување до Обвинителството за затворените хируршки сали во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“, кое е примено и распоредено ...
сите 92 | | | веќе видена

Украинските воздухопловни сили соопштија дека уништиле 12 проектили и 31 дрон лансирани од Русија за време на серијата руски воздушни напади во текот на ноќта. ...
сите 163 | | | веќе видена

На 25.05.2024 во 20.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во двор од семејниот дом на подрачјето на Бит Пазар, додека В.П.(66) од Скопје косел трева со ...
сите 255 | | | веќе видена

„Воениот кабинет се очекува да се состане во Ерусалим вечерва во 21 часот по локално време (18 часот по Гринич) за да разговара за договорот за ослободување на ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ШЕСТ ЗАТВОРСКИ ПОЛИЦАЈЦИ ДОБИЈА ПРИТВОР, другите мерки за претпазливост

Од:
До кого (е-маил):
Порака: