Почина мајката на бебето повредено во нападот во Сиднеј, сведоци опишуваат како очајнички се борела да си го спаси детето


Мајката (38) на малото деветмесечно бебе кое беше тешко повредено во нападот во Сиднеј им подлегнала на повредите. Бројот на загинати во денешниот напад со нож ...
| | веќе видена | слични
2 копии

16-годишно момче е обвинето за тероризам откако нападнало христијански епископ додека тој проповедал, oдлучија обвинителите од Сиднеј.Тинејџерот, кој не може ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
| | веќе видена | слични

Трговскиот центар во Сиднеј, каде што се случи смртоносниот напад со нож, повторно ќе биде отворен за купувачите во петок. Шест лица загинаа во нападот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Австралиската полиција денеска соопшти дека вчерашниот напад со нож, за време на црковна служба во близина на Сиднеј, ќе се третира како терористички акт. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Жените ширум светот се во „транс“ поради францускиот херој кој зел стап и храбро се соочил со напаѓачот со нож во трговскиот центар во Сиднеј, Австралија. ...
| | веќе видена | слични

Австралискиот премиер му понуди на француски државјанин кој се соочи со напаѓачот од трговскиот центар во Сиднеј, можност да остане во Австралија онолку долго ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Главниот обвинител на Меѓународниот кривичен суд (МКС), Карим Кан, рече дека знаел кога објавил дека бара налози за апсење на лидерите на Израел и Хамас дека ...
сите 319 | | | веќе видена

Откако економската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази, минатата недела даде изјава во која рече дека „доктор Нико Беќаровски е доктор од ...
сите 92 | | | веќе видена

Министерството за здравство прати известување до Обвинителството за затворените хируршки сали во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“, кое е примено и распоредено ...
сите 92 | | | веќе видена

Украинските воздухопловни сили соопштија дека уништиле 12 проектили и 31 дрон лансирани од Русија за време на серијата руски воздушни напади во текот на ноќта. ...
сите 163 | | | веќе видена

На 25.05.2024 во 20.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во двор од семејниот дом на подрачјето на Бит Пазар, додека В.П.(66) од Скопје косел трева со ...
сите 255 | | | веќе видена

„Воениот кабинет се очекува да се состане во Ерусалим вечерва во 21 часот по локално време (18 часот по Гринич) за да разговара за договорот за ослободување на ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почина мајката на бебето повредено во нападот во Сиднеј, сведоци опишуваат како очајнички се борела да си го спаси детето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: