Момчето кое уби епископ е обвинето за тероризам, oдлучија обвинителите од Сиднеј

16-годишно момче е обвинето за тероризам откако нападнало христијански епископ додека тој проповедал, oдлучија обвинителите од Сиднеј.Тинејџерот, кој не може ...
| | веќе видена | слични
4 копии
6 копии

Пет тинејџери се обвинети за терористички дела во тековната истрага за прободувањето со нож на две лица во црква во Сиднеј на 15 април, соопшти денеска ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Пет малолетници се обвинети бидејќи Заедничкиот антитерористички тим (JCTT) Сиднеј продолжува да ги испитува соработниците на наводниот сторител кој го изврши ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Австралискиот антитерористички тим во средата уапси седум тинејџери поврзани со момчето обвинето за терористичкиот напад врз епископот од Сиднеј со верски ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Ја очекуваме новата Влада на ... Македонија, да положи свечена заклетва , да ги слушнеме позициите, но првите знаци не се добри, не се охрабрувачки. Ние ги ...
сите 523 | | | веќе видена

Преговорите ВМРО-ДПМНЕ и Вреди за идната Влада влегуваат во напредна фаза, поврзана и со распределба на ресори и кадри. Без да се откриваат позициии и имиња од ...
сите 683 | | | веќе видена

Тие кусо изјавија дека до несреќата дошло по технички дефект и дека нема индиции за кривично дело, пренесува Вашингтон пост. Да потсетиме, иранскиот ...
сите 252 | | | веќе видена

Израелскиот министер за финансии Безалел Смотич рече дека сите Израелци треба да се чувствуваат како да е распишана потерница против нив и ги повика ...
сите 316 | | | веќе видена

Одземени се 30 грама дрога и пиштол од скопјанец, по заедничка акција на инспектори од Одделението за истраги при Царинската управа и крим полицијата при МВР. ...
сите 160 | | | веќе видена

Мајк В. Поп Гинов кој живее во Шведска, е лицето за кое пред два дена беше објавено до МВР дека е уапсен за загрозување на сигурноста на претседателката на ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Момчето кое уби епископ е обвинето за тероризам, oдлучија обвинителите од Сиднеј

Од:
До кого (е-маил):
Порака: