Премиерот му понудил државјанство на херојот од масакрот во трговскиот центар во Сиднеј (ВИДЕО)

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Меѓу нив, како што пренесува „Дејли мејл“, се и ќерките на жената која беше егзекутирана со 167 куршуми. Раиси (63) загина во неделата кога се урна ...
сите 369 | | | веќе видена

Премиерот на Словачка Роберт Фицо е свесен и комуникативен, а последователно му беше извршена томографија, соопштија денеска неговите лекари. - Истовремено се ...
сите 478 | | | веќе видена

Организациската директорка на Клиниката за токсикологија, Бесија Иљази во изјава за албански медиуми тврди дека клиниката има потреба од 18-те вработувања што ...
сите 130 | | | веќе видена

Врховниот суд денеска одржал седница на судии на која претседателката на судот, Беса Адеми, ги информирала врховните судии во врска со започната кривична ...
сите 173 | | | веќе видена

Главниот обвинител на МКС, Карим Кан, вчера најави дека ќе побара издавање налог за апсење на Бенјамин Нетанјаху, премиерот на Израел, како и за министерот за ...
сите 304 | | | веќе видена

Штом Турција го испорача во земјава, осомничениот за двојното убиство на Вања и Панче, Љупчо Палевски Палчо од приторот во Шутка писмено побарал адвокати во ...
сите 230 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Велес поведе постапка против лице од селото Раштани за кое постои сомнение дека сторило кривично дело „Загрозување на ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Премиерот му понудил државјанство на херојот од масакрот во трговскиот центар во Сиднеј (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: