Ковачевски: Немало никаков состанок во вила „Водно“ за уставните измени


Претседателот на СДСМ Димитар Ковачевски тврди дека немало никаков состанок во вила „Водно“ за уставните измени. Ваквите обвинувања што ги изнесе вчера лидерот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ковачевски ниту еднаш не го нападна, ниту искритикува ДУИ, тие се сијамски близнаци, велат во партиското соопштение од ВМРО-ДПМНЕ. Ковачевски не може да ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во партиско соопштение, опозицисата ВМРО-ДПМНЕ укажува на фактот дека екс-премиерот и лидер на СДСМ Димитар Ковачевски ниту еднаш не го нападна, ниту ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Пред граѓаните на Струмица, кандидатот за претседател, Стево Пендаровски се осврна на ставот на ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски во однос на уставните ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вчера, во рамките на својата кампања за претседателка на Македонија, професор д-р Гордана Силјановска-Давкова, одржа говор во Берово. – Врв на султанатот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Кандидатот за претседател од ВМРО - ДПМНЕ и коалицијата Гордана Силјановска Давкова вечерва имаше обраќање пред граѓаните на Делчево, каде во рамки на ...
| | веќе видена | слични

Сиљановска Давкова додаде дека се тоа погрешни луѓе кои не се ниту избрани и нагласи дека подеднакво вина имаат и „првиот“ и „вториот“ премиер.„Наместо за ...
| | веќе видена | слични

„Државата ја продадоа оние од ВМРО – ДПМНЕ кои што освен да урлаат не знаат ништо. Тие што сакаат да ја купат цела држава со се Охридското езеро и крајбрежје е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 347 | | | веќе видена

Последните случувања со големиот скандал за земање на мито од 10 илјади евра од страна на судијата Наќе Гроргиев и второсомничениот јавен обвинител Иџет Мемети ...
сите 203 | | | веќе видена

Ќе водиме принципиелна политика кон соседите, која ќе се темели на аргументи и на факти. Подготвени сме да работиме заедно со нашите соседи. Очекуваме од нив ...
сите 324 | | | веќе видена

Поплавени се дворови и подрумски простории во Драчево. Скопјанец на единствениот број за итни случаи 112 пријавил дека кај него, на улица „Драчевска“ во ...
сите 317 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски: Немало никаков состанок во вила „Водно“ за уставните измени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: