ИРАНСКИ КОМАНДОСИ УПАДНАЛЕ на израелски брод: Се поголема ДРАМА на Блискиот Исток (Видео)


Иранската револуционерна гарда во Ормутскиот Теснец заплени товарен брод поврзан со Израел! На видеото може да се видат командоси како се спуштаат со јаже на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ирачките власти денеска соопштија дека ја истражуваат експлозијата во воената база на борци поддржани од Иран, во која загина едно лице, а се повредени осум ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Официјални претставници на Народниот фронт за мобилизација (ПМФ) првично ја опишаа експлозијата во базата Калсу во централен Ирак како резултат на воздушен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иранскиот министер за надворешни работи Хосеин Амир Абдолахиан се заложи за намалување на тензиите на Блискиот Исток кои дополнително ескалираа по меѓусебните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

- Војната и воената тензија никому не му користат во регионот, затоа мора да се најде решение. Сите страни треба да се фокусираат на изнаоѓање политичко ...
| | веќе видена | слични

„Она што се случи не беше напад“, рече Амирабдолахиан во Њујорк, каде присуствуваше на седница на Советот за безбедност на Обединетите нации.Амирабдолахиан ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Серија експлозии го разнеле штабот на Народниот фронт за мобилизација (ПМФ) на 50 километри јужно од ирачкиот главен град Багдад, само неколку часа откако ...
| | веќе видена | слични

Ако Иран одлучи да одговори на наводниот израелски напад на неговата територија на 19-ти април, можеби нема да мора да ги повлекува „ударите“ како што тоа го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 347 | | | веќе видена

Како што јави „Си-Ен-Ен“, предложениот договор добил зелено светло од Израел пред амандманот, а вклучувал ослободување на киднапираните израелски заложници во ...
сите 378 | | | веќе видена

Ќе водиме принципиелна политика кон соседите, која ќе се темели на аргументи и на факти. Подготвени сме да работиме заедно со нашите соседи. Очекуваме од нив ...
сите 425 | | | веќе видена

Иџет Мемети утре ќе оди во Кривичниот суд да дознае зошто обвинителството бара тој да не ја напушта државата. Поранешниот народен правобранител и актуелен ...
сите 206 | | | веќе видена

Поплавени се дворови и подрумски простории во Драчево. Скопјанец на единствениот број за итни случаи 112 пријавил дека кај него, на улица „Драчевска“ во ...
сите 317 | | | веќе видена

Вработени во затворот „Идризово“ завршија на Токсикологија по пожарот во женското одделение. Пожарот го потврди и oд полицијата. „Вчера во 19.55 часот во СВР ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИРАНСКИ КОМАНДОСИ УПАДНАЛЕ на израелски брод: Се поголема ДРАМА на Блискиот Исток (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: