Свирежите од навивачите како да ги разбудија фудбалерите, Киеза и Влаховиќ го однесоа Јуве на чекор до финале (ВИДЕО)


Јувентус го совлада Лацио со 2-0 во првиот натпревар во полуфиналето во Купот на Италија, Киеза и Влаховиќ обезбедија солидна предност пред реваншот во Рим. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Јувентус веќе одлучи каква ќе биде иднината на тренерот Масимилијано Алегри . Италијанскиот фудбалски одлучи дека е време да се раздели со менторот по ...
| | веќе видена | слични

Подолго време се шпекулира деак Макс Алегри нема да ја одработи последната година од договорот (до јуни 2025) и летоска ќе го напушти кормилото на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јувентус победи во Серија А после четири натпревари на кои забележа два нерешени резултати и два порази, но најзаслужен за тоа е Војчех Шчесни кој режираше ...
| | веќе видена | слични

Медиумите од Италија пренесуваат дека Јувентус и Макс Алегри ќе се разделат по крајот на сезоната, „старата дама“ веќе го има одбрано новиот тренер и начелно е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Висок генерал на Револуционерната гарда се закани дека ќе ги гаѓа израелските „нуклеарни постројки“ доколку ги нападне иранските локации, објавија државните ...
сите 720 | | | веќе видена

Поднесени се три кривични пријави против три лица од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „вршење на јавен превоз без поседување ...
сите 262 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски до Комисијата за спречување и заштита од дискриминација ќе достави претставка за говорот на омраза, навредите и ...
сите 169 | | | веќе видена

Студениот бран што ја зафати речиси цела Европа, вклучувајќи го и Балканскиот Полуостров ќе се задржи и во следниот период. Во регионот за време на викендот, и ...
сите 276 | | | веќе видена

СДСМ и Коалицијата се единствена опција за европска иднина на државата, наспроти ВМРО - ДПМНЕ кои немаат ниту план, ниту визија, ниту одлучност, ниту волја да ...
сите 195 | | | веќе видена

Одраз на слабост е кога наместо одговор на поставените прашања, се возвраќа со закана. И претходното градско раководство ја оценило реконструкцијата на ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Свирежите од навивачите како да ги разбудија фудбалерите, Киеза и Влаховиќ го однесоа Јуве на чекор до финале (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: